Bize Ulaşın +0(312) 219 4361
Gelişmiş
Arama
  1. Anasayfa
  2. Ankara Kadın Doğum
Ankara Kadın Doğum

Ankara Kadın Doğum

  • Şubat 4, 2020
  • 0 Beğeni
  • 15örüntüleme
  • 0 Yorumlar

Ankara Kadın Doğum

Kadınların hayatında büyük değişikliklere neden olan doğum öncesi, doğum süreci ve doğum sonrası kadın doğum uzmanları tarafından takip edilmektedir. Ankara kadın doğum uzmanları 40 haftalık gebelik süresinde gebeliğin sağlıklı sürmesi için gerekli kontrolleri yaparken anne adayına bu süreçte destek olmaktadır. Gebelik süreci farklı evrelerden oluşmaktadır. İlk üç aylık dönem, ,kinci üç aylık dönem ve üçüncü üç aylık dönemde gebelik sürecinin yarattığı değişimler de farklı olmaktadır. Gebelik sürecinde bebek sağlığının kontrol edilebilmesi için çeşitli tarama testleri yapılmaktadır. Gebelik sürecinde uzman doktorla her evreyi kontrol altına almak mümkün olmaktadır. Anne adayının ve bebeğin sağlıklı doğuma doğru adım atarken kadın doğum uzmanlarından destek alması gerekmektedir.

Gebelikte kadın sağlığı fiziksel, zihinsel ve ruhsal değişimlerin yaşanmasıyla farklı bir boyut kazanır. Bebeğin gelişme süreçleri anne adayının yaşayacağı değişimlere yön vermektedir. Anne adayının bu süreçte yaptıracağı testler bebeğin sağlık durumu hakkında önceden bilgi sahibi olmaya olanak tanır. Kadın doğum sürecini baştan sona aynı doktorun kontrol etmesi çok daha sağlıklı bir yoldur. Gebelik boyunca anne adayının kontrolleri aynı zamanda beslenmesinin nasıl olması gerektiğini hangi vitamin ve besin desteklerini alması gerektiğini de ortaya koymaktadır. Kadın doğum uzmanları gebeliğin her evresine dâhil olmaktadır. Normal ve sağlıklı bir gebelik süreci için anne adayının ve bebeğin sağlık durumu sürekli olarak kontrol edilir. Ankara kadın doğum uzmanları gerekli zamanlarda gerekli kontrollerin yapılmasını sağlayacak desteği almanızı sağlar.

Ankara Kadın Doğum Uzmanı Seçimi

Gebelik sürecinde anne adayına eşlik edecek kadın doğum uzmanının seçimi oldukça önemlidir. Sürecin başından sonuna kadar anne adayına destek olacak kadın doğum uzmanı sağlıklı bir gebeliğin ve sağlıklı bir doğumun gerçekleşmesinde önemli bir rol oynar. Her gebelik farklı gelişim göstermektedir. Anne adaylarının yaşadığı değişimler de bebeğin gelişimi de gebelikten gebeliğe değişebilmektedir. Kadın doğum kontrolleri gebeliğin durumuna göre farklı periyotlarda yapılmaktadır. Tüm kontroller raporlanarak kayıt altına alınmaktadır. Böylece gebelik sürecinin nasıl ilerlediği anlaşılabilmektedir. Ankara kadın doğum uzmanı seçiminizi yaparken uzun bir zaman boyunca size eşlik edecek doktoru seçmiş olacaksınız. Yolculuğunuzda size rehber olacak kadın doğum uzmanının doğumunuzu da gerçekleştirmesi daha sağlıklı bir doğum yapmanıza olanak tanır.

Günümüzde artık kadın doğum alanında ileri teknolojik gelişmelerin yararlarını görmekteyiz. Kadın doğun uzmanı seçerken gelişmiş test ve kontrolleri yaptırabileceğiniz uzmanı tercih etmenizde fayda var. İkili tarama, testi, üçlü tarama testi, dörtlü tarama testi, ense kalınlığı ölçümü gibi gebelik taramaları bebeğin anomali olup olmadığını belirleyen testlerdir.  Gebelik sırasında tekrar edilen biyokimyasal testler de anne ve bebek sağlığı hakkında bilgi vermektedir. Seçmiş olduğunuz kadın doğum uzmanı gerekli haftalarda gerekli kontrollerin yapılmasını sağlar. Kadın doğum uzmanı takibinde sağlıklı bir gebelik ve doğum süreci yaşayabilirsiniz.

  • Paylaşmak:

Yorum Bırakın